حضرت مهدی (عج)، آفتاب عالم آرای هدایت و عدالت

آن حضرت در زمانی متولّد شد که حاکمان عباسی، زنجیر محاصره و حلقه فشار را بر امامان معصوم و پیروان ایشان بسیار تنگ کرده بودند. از اینرو تولد حضرت مهدی(ع) کاملاً بصورت مخفی و دور از چشم مردم صورت گرفت به همین دلیل از هنگام تولد تا پایان دوران نیابت خاص ادامه داشته که به نام غیبت صغری خوانده می شود و دوران غیبت کبری با پایان دوره نخست آغاز شده که تا هنگام ظهور و قیام آن حضرت طول خواهد کشید.

متأسفانه عواملی که موجب غیبت حضرت مهدی (عج) شده به خاطر فشارهای بود که از زمان امام جواد (ع) به بعد بر امامان وارد شده، نشان داد که زمینه مساعد جهت بهره مندی از هدایت ها و راهبری های امامان در جامعه (در حد نصاب لازم) وجود ندارد. از این رو حکمت الهی اقتضاء کرد که پیشوای دوازدهم، غیبت اختیار کند تا موقعی که آمادگی لازم در جامعه بوجود آید.

از آنجایی که انسان در طول تاریخ، همیشه در آرزوی تحقق حکومتی صالح و دور از ظلم و بی­عدالتی بوده است. قرآن کریم در معرفی حکومت حضرت مهدی (عج) و موعود آخرالزمان، بر این درخواست فطری انسان و نیز بر این نکته تأکید می کند که اعتقاد به او، تنها به شیعیان و مسلمانان اختصاص ندارد، بلکه تمام پیامبران گذشته بشارت فرا رسیدن او را داده اند. قرآن وی را به عنوان منجی و ذخیره الهی همه انسان های مستضعف در سراسر جهان معرفی و از او به عنوان شخصیتی که فراتر از هر مذهب و ملیتی است، یاد می کند.

به همین خاطر در نظام جمهوری اسلامی ایران روز نیمه شعبان به نام سربازان گمنام نامگزاری شده است. زیراکه امام زمان (عج) فرمانده همه نیروهایی است که در جهت بسترسازی برای ظهور آن حضرت مجاهدت می‌کنند، به‌ویژه سربازان گمنام امام زمان(عج)  که تعلق خاطر خاصی به آن حضرت دارند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه می فرمایند: این افتخار شما را بس که امام بزرگوارمان سینه هایتان را به مدال سربازی گمنام امام زمان (عج) مزین داشتند. و سربازان گمنام امام زمان(عج) با مجاهدت خاموش که تنها انگیزه‌اش می‌تواند اخلاص کار برای خداوند متعال باشد، با انواع خطرها روبه‌رو شده و بسیاری از توطئه‌ها را خنثی کرده و امنیت را برای مردم عزیز ایران اسلامی به ارمغان آورده‌اند. از اینرو نیمه شعبان و روز سربازان گمنام امام زمان(عج)  بر تمامی مسلمین و شیعیان جهان گرامی باد.

/ 0 نظر / 38 بازدید