تاسوعا و عاشورا آمد و باز دلتنگ عشقم ...

همه چیز و همه جا به رنگ عزاست و تاریخ نیز به خود ماتم گرفته، راز این قصه چیست؟ که تا به تاسوعا و عاشورا حسینی می‌رسیم بی‌اختیار به یاد امام حسین(ع) می‌افتیم اشک از چشمانت جاری می‌شود، سیاه می‌پوشیم و حزن و اندوه همه جا را فرا می‌گیرد و چرا با شنیدن روایت حادثه عاشورا و مظلومیت شهدای کربلا ناله می‌زنیم.

گرچه روایت عاشورا درس‌ها و عبرت‌های زیادی دارد که هرچه نقل شود بازهم کم است، اما در اینجا به این نکته می‌پردازیم که اساساً لشکریان عبیدالله، یزیدیان، کوفیان و خواص که خود را مسلمان می‌نامیدند و مردود شده آن دوران هستند کجایند.

لذا امروز حفظ قیام و صیانت از عاشورا وظیفه همه مردم است و آنچه که امروز متن جامعه ماست همان خط و راه امام خمینی(ره) و خط و راه مقام معظم رهبری است.

خطی که امام برای انقلاب ترسیم کردند و مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید دارند و آن خط عظمت اسلام، مسلمین و دفاع از محرومان و مستضعفان در سراسر عالم است.

همانگونه که بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) بارها فرموده اند که محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

به همین خاطر مهم‌ترین اصل حفظ تاسوعا و عاشورای حسین است و مهم‌ترین اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی که برگرفته از مکتب امام حسین(ع) است امروز جا دارد جان، مال، حیثیت و آبرو فدایش شود.

 

/ 1 نظر / 42 بازدید
ساسان اس ام اس

سلام وب خوب و به روزی داری. امیدوارم همیشه اینجور باشه. آدم یه همچین وبایی رو می بینه از وب خودش ناامید میشه! می تونی وبت رو تو انجمن ما معرفی کنی تا بقیه هم استفاده کنن. من بهت سر زدم اگه شما هم دوست داشتی به سایت ما سر بزن. ممنون www.SasanSMS.ir کامل ترین آرشیو اس ام اس www.SasanSMS.ir/Forum متفاوت‌ترین انجمن سرگرمی و تفریحی فارسی‌زبانان