روز قدس؛ اعلام وفاداری و دفاع از مردم بی گناه فلسطین

کشور فلسطین در نگاه حیاتی و اسلامی به دلیل وجود مسجدالاقصی از ارزش والا و اهمیت زیادی برخوردار است و اهمیت قدس شریف به دلیل آن است که این سرزمین مقدس، محل زندگی و بعثت انبیای الهی، نخستین قبله مسلمانان و محل معراج آسمانی پیامبر اعظم(ص) است

رژیم صهیونیستی غاصب در سال 1947 میلادی با نیرنگ و توطئه های کشورهای غربی ایجاد شد  پس از اشغال سرزمین فلسطین و جنایاتی را که علیه مردم مسلمان فلسطین و جنوب لبنان اسرائیل انجام داد. بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸، پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای اشغالگر صهیونیستی، از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» و روز همبستگی در حمایت از «حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین» به نمایش بگذارند.

از اینرو آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را می توان به واقع مظهر و جلوه ایستادگی امت مسلمان در برابر یاوه گویی ها و زیاده خواهی های استبکار جهانی و در راس آن رژیم غاصب صهیونیستی دانست.

 حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس، علاوه بر اعلام وفاداری و دفاع آنان از مردم مظلوم و بی گناه فلسطین و غزه ، در واقع بیانگر بیداری اسلامی و اتحاد و همبستگی مسلمانان جهان در برابر زیاده خواهی و جنایات رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیست است.

روز قدس، روز مقابله با رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی و روز آزمایش بزرگ ملت های مسلمان و تمام آزادیخواهان جهان است و بی شک مردم مومن و متدین ایران اسلامی امسال نیز همانند دیگر سال ها با شرکت گسترده در راهپیمایی عظیم روز قدس به وظیفه الهی و تکلیف اسلامی خود که همان محکوم کردن جنایات رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی در به خاک و خون کشیدن مرم بی گناه و بی دفاع غزه ، عمل می کنند.

 

/ 1 نظر / 38 بازدید
مدیر فان کده

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم... امیدوارم موفق باشین. سایت من پیچ رنک بالایی داره شما هم اگر دوست داری بازدیدت زیاد بشه من رو با عنوان فان کده لینک کن خبر بده ممنونم ازت