کلام نوروزی

 

« بنام خالق هستی »

 

با سلام به کلیه دوستان که در این مدت با نظرات خود این راه دشوار را برایم هموار کردند و عذرخواهی از تمام کسانی که نظر دادند و نتوانستم جواب نظرات محبت آمیزشان را بدهم و اما بعد....

               از بس که مهر دوست به دل جا گرفته است

                                         جایی برای کینه دشمن نمانده است.

اگر بار دیگر به زندگی باز می گشتیم به همه مهربانی می نمودیم و در حق همه کسان نیکی می کردیم ولی چون راهی به چنان زندگی نیست بهتر آنست که از سال جدید چنین کنیم و از نیکی و مهربانی غفلت نورزیم و آنها را پشت گوش نیندازیم.


ای دگرگون کننده قلبها و چشمها

ای چرخاننده شبها و روزها

ای تغییر دهنده حال و احوال

متحول کن حال مرا به نیکوترین احوال (آمین)

 

بارالها!....... حال که در آستانه سال نو قرار گرفته ایم به ما انصاف، مروت، مهربانی، بخشش و گذشت عنایت فرما تا همچنان که طبیعت سرمای وجود از تن و جان خود می شوید و سبز و گرم می شود ما نیز با یکدیگر مهربان باشیم، عشق بورزیم، انصاف داشته باشیم، جامه دل و جان نو کنیم و لباس قهرو کین در آوریم.

بارالها!...... به ما لذت عفو و گذشت بچشان و عطا و کرم و بخشش بیاموز تا خوشبختی دیگران نیز بجوییمو بدانیم تا توان شاد کردن دلی را به دست نیاوریم شاد نمی شوییم.

بارالها!..... سال جدید را برایمان سالی همراه با وسعت روزی و توفیق شایسته در طاعت و بندگیو تعالی معنوی قرار ده .

بار خدایا..... از تو می خواهیم که سال آینده برای کشور و مردم سال رشد و تعالی، رفاه و آسایش و آسودگی  و آرامش و امنیت و پیشرفت و توسعه اقتصادی و اجتماعی و کاهش مشکلات و معضلات از جمله فقرو گرانی و بیکاری و جرم و فساد باشد.

/ 1 نظر / 7 بازدید
سیدمرتضی

سلام عباس جان؛ نوروز باستانی بر تو دوست عزیزم فرخنده و مبارک باشه؛ با خداحافظی از 89 دوست داشتنی بروزم، دوست داشتی یه سر بزن؛ یا علی[گل]