فواید اهدای خون برای فرد اهدا کننده

بر اساس پژوهشی که در مجله American Medical Association منتشر شده، محققان دریافتند که افراد سنین 43 تا 61 سال که هر شش ماه یکبار خون اهدا می کردند از سابقه سکته قلبی و مغزی کمتری برخوردار بودند.

پژوهش انجام شده بر روی 2682 مرد فنلاندی نشان داد که آنها از 88 درصد خطر کمتر ابتلا به حملات قلبی نسبت به افرادی که خون نمی دهند، برخوردارند.

همچنین پژوهشی که در مجله موسسه ملی سرطان منتشر شده، آهن را به خطر بیشتر ابتلا به سرطان مرتبط دانسته چراکه تصور می شود آسیب رادیکال های آزاد را در بدن افزایش می دهد.

در کنار این نظریه، یک پژوهش 5/4 ساله بر روی 1200 فرد نشان داد افرادی که دو بار در سال خون اهدا می کنند از خطر ابتلای کمتر به سرطان برخوردار بودند. اگر چه این مزایا بستگی به اهدای خون بر یک پایه منسجم دارد.

از دیگر عوارض جانبی مفید اهدای خون این است که می تواند میزان زیادی کالری بسوزاند. پس از اهدای خون، بدن تمام حجم خون را طی 48 ساعت و تمام سلول های قرمز خون را طی چهار تا هشت هفته جایگزین می کند.

دانشگاه کالیفرنیا در سان دیگو برآورد کرده که با هر یک پاینت خون اهدایی، 650 کالری در بدن در زمان بازسازی سوزانده می شود.

/ 2 نظر / 78 بازدید
فیس نوا

http://avablog.ir/commenting/security.php?700879771832402996982783794949شین.

نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updapدات کام با تشکر[گل] [گل]